Coffee Race to zrodzony z pasji do kawy luźny miejski wyścig między kawiarniami serwującymi najlepszej jakości kawę. To pomysł, który zrodził się z chęci zrzeszenia fajnych miejsc, którym przyświeca ten sam cel, dzielić się z klientami tym, co mają i tym, co potrafią robić najlepiej. Kawa znana jest od lat. Ogólnie znamy jej właściwości, większość ludzi nawet powie, skąd pochodzą jej największe zbiory. Ktoś, kto jest zorientowany na biznes i przemysł nawet będzie w stanie przytoczyć ile mld $ obrotu rocznie generowane jest z handlu tym surowcem.

Ktoś w rozmowie wspomni, że kawa w większości przypadków pochodzi z Brazylii i Ameryki Środkowej, jednak często pominie Afrykę o krajach takich jak Indonezja, Indie czy ostatnio coraz bardziej popularne Chiny nie wspominając. Klienci kawiarni niesieciowych z pochodzeniem nie będą mieli już takich problemów, ale też nie każdy z nich może powiedzieć, że wie, czym się różnią i skąd te różnice się biorą.

Coffee Race to rowerowa eksploracja miejska, która nie odpowie na wszystkie pytania niczym sommelier o winie, ale pozwoli Wam poznać miejsca, w których pracują ludzie, których pasją jest kawa i wiedzą o niej bardzo dużo.

Zapraszamy, przejedźcie się z nami, poznajcie nowe lokale, odwiedźcie już Wam znane i nie bójcie się pytać, jeśli tylko chcecie, możecie dowiedzieć się naprawdę wszystkiego, co warto o napoju, który jest dla wielu bardzo ważny w codziennym życiu. 


Coffee Race 2022

W tym roku będziemy mieć dla Was dużo więcej eventów i więcej nagród do zgarnięcia. Tym razem na liście znajdzie się 6 miast i 7 wyścigów.

Miasta, w których pojawi się wyścig: Warszawa (14.05), Gdańsk (28.05), Łódź (11.06), Kraków (25.06), Poznań (20.08), Wrocław (27.08), finał cyklu w Warszawie (17/09)


Edycje Coffee Race 2022 – kliknij plakat i dowiedz się więcej!


Technicznie i informacyjnie

Ogólne zasady wyścigu:
1) Każdy uczestnik może wystartować z dowolnego miejsca w mieście o dowolnej porze dnia.
2) Uczestnik ma pełną dowolność w wyborze własnej trasy.
3) W każdej kawiarni trzeba zdobyć podpis baristy potwierdzający wizytę.
4) W jednej, dowolnie wybranej kawiarni, uczestnik musi kupić kawę, którą wypije na miejscu
(z wyłączeniem espresso i cortado)
5) Wyścig kończy się w kawiarni mecie o określonej godzinie.
6) Losowanie nagród odbędzie się poprzez relację live na Instagramie kawiarni mety.

Nagrody będzie można odebrać osobiście, w ciągu tygodnia, w godzinach otwarcia kawiarni.

Zabawa przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Chcemy dać wszystkim równe szanse w zdobyciu nagród. Nie będziemy mierzyć nikomu czasu oraz wiemy, że niełatwym zadaniem będzie odwiedzenie wszystkich kawiarni. Wziąwszy to pod uwagę, postanowiliśmy stworzyć odpowiednią punktację, która jest zależna od miasta, w którym odbywa się event.
Uwaga: jeden uczestnik może wygrać maksymalnie dwie nagrody!
Uwaga2: jeśli kupony będą wypełnione przez Was w sposób uniemożliwiający odczytanie zwycięzcy podczas losowania, nie będą brane pod uwagę i odrzucane. Piszcie WIELKIMI LITERAMI.


Organizatorzy oraz partnerzy

Sponsorzy


Coffee Race 2021

W pierwszym roku udało nam się zorganizować 3 eventy w 2 miastach.