Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kawa składa się w 98% z wody. Z tego właśnie powodu jakość wody jest jedną z podstawowych zmiennych dobrej, smacznej kawy. Można używać wody kupionej w sklepie (Żywiecki Kryształ), ale również można używać popularnych dzbanków filtrujących. Najwięksi pasjonaci najprawdopodobniej mają już pozakładane filtry w swoich domach, ale to nadal jest niewielki odsetek wszystkich fanów czarnego naparu.

Jeśli nie jesteście fanami zabierania wszędzie ze sobą dużych baniaków to mamy dla Was coś naprawdę ciekawego. Ostatnio mieliśmy możliwość przetestowania dzbanka brytyjskiej produkcji o nazwie Peak Water. Jest to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do użytku na codzień jak i na wyjazdy. Nie zabiera tyle miejsca co 5l baniaki a woda, którą z niego uzyskamy, bez względu na miejsce, będzie zawsze taka sama. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy szukają konsekwencji w swoich kawach i jednolity smak wody jest im niezbędny do pracowania nad przepisami i sposobami parzenia.

PEAK WATER TO PIERWSZY NA ŚWIECIE DOMOWY DZBANEK FILTRUJĄCY WODĘ Z MOŻLIWOŚCIĄ DOSTOSOWANIA MOCY FILTRACJI. ZAPROJEKTOWANY, BY ZAPEWNIĆ KAŻDEMU DOSTĘP DO TECHNOLOGII UŻYWANEJ W KAWIARNIACH I RESTAURACJACH.

Coffee Lab

Obsługa dzbanka jest bardziej złożona niż obsługa innych produktów tego typu, co jest efektem tego, jak dokładnie producent podchodzi do jakości oferowanej wody. Nie jest to jednak nic skomplikowanego. Jest kilka kroków, które trzeba wykonać a czas przygotowania do pracy nowego urządzenia to ok. 15-20 min. Pełną instrukcję obsługi możecie pobrać w PDF ze strony producenta.


W skrócie: wyjmij urządzenie z pudełka, filtr wody mocz przez 10 min, sprawdź twardość wody, złóż dzbanek i ustaw moc filtrowania pokrętłem znajdującym się na górze i gotowe. Dzbanek ma pojemność 1,2 L i warto zapisywać sobie ilość przefiltrowanych dzbanków w celu określenia wydajności filtra.

FILTRY PEAK WATER SĄ W PEŁNI NADAJĄCE SIĘ DO RECYKLINGU. ZAPROJEKTOWANE SĄ DO FILTROWANIA RÓŻNYCH WÓD WODOCIĄGOWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE.

Coffee Lab

Dystrybutor w Polsce: Coffeelab.pl
Cena: Peak Water Starter Pack / 240 PLN (1x filtr)
Cena za filtr: Zestaw 2 filtrów / 123 PLN
Strona Producenta: peak-water.com
Instagram Producenta: @peak_water