Przed Wami pierwsza edycja zawodów Coffee Race Kraków. Po niebywałym sukcesie warszawskich edycji organizujemy kolejną, która odbędzie się w stolicy Małopolski już 04.09.2021.
Coffee Race Kraków to rowerowy wyścig między kawiarniami. W tym roku z racji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 upraszczamy zasady, by dać możliwość każdemu zainteresowanemu spokojnego wzięcia udziału w wydarzeniu. Zabawa odbędzie się w formie luźniejszego rowerowego przejazdu po krakowskich kawiarniach. Coffee Race Kraków odbędzie się w sobotę – 4 Września. 

Coffee Race to pomysł, który zrodził się z chęci zrzeszenia fajnych miejsc serwujących dobrą kawę. Po tylu miesiącach siedzenia w odosobnieniu, chcemy przypomnieć wszystkim o radości, jaka płynie z poznawania nowych lokali i odkrywania nowych smaków. Każda z kawiarni ma ziarna z różnych palarni, a także swoje przepisy, co oznacza, że każde miejsce tym samym smakuje inaczej.

Chcemy dać wszystkim równe szanse w zdobyciu nagród. Nie będziemy mierzyć nikomu czasu oraz wiemy, że niełatwym zadaniem będzie odwiedzenie wszystkich kawiarni. Wziąwszy to pod uwagę, postanowiliśmy stworzyć odpowiednią punktację: 
1) za 6 odwiedzonych kawiarni zawodnik otrzymuje 1pkt.,
2) za 10 kawiarni – 2pkt.,
3) za 16 kawiarni – 3pkt.,
Dodatkowy punkt można zdobyć za oznaczenie na Instagramie (stories) wszystkich odwiedzonych przez siebie kawiarni – minimum 6 kawiarni (6 Stories z 6 różnych miejsc). Punkty, przekładają się na ilość losów, które zwiększają szansę na wygraną. Uwaga: jeden uczestnik może wygrać maksymalnie dwie nagrody!

Dodatkową niespodzianką, jaką dla Was przygotowaliśmy z Locoffee jest ekstra punkt na kolarskiej mapie Krakowa. Co to za miejsce? Cukiernia Róża — Czernichów ul. Pod Lasem 12, miejsce spotkań kolarzy. Jeśli dodatkowo odwiedzicie to miejsce, będziecie mogli wziąć udział w dodatkowym losowaniu, gdzie nagrodami będą gadżety od Raso i Książka Tomka Marczyńskiego „LOCO” z dedykacją i odbiorem osobistym od Tomka przy kawie — nagroda do odebrania 18 września w czasie wyścigu w Niepołomicach lub w późniejszej dacie w cukierni Róża przy filiżance Locoffee.


Karta Zgłoszeniowa – pobierz, wydrukuj, miej ze sobą.Ogólne zasady wyścigu:
1) Każdy uczestnik może wystartować z dowolnego miejsca w Krakowie o dowolnej porze dnia.
2) Uczestnik ma pełną dowolność w wyborze własnej trasy.
3) W każdej kawiarni trzeba zdobyć podpis baristy w kawiarni potwierdzający wizytę.
4) W jednej, dowolnie wybranej kawiarni, uczestnik musi kupić kawę, którą wypije na miejscu
(z wyłączeniem espresso)
5) Wyścig kończy się o 16:00 na Tadeusza Kościuszki 23 w kawiarni Salvator Espresso Bar. Do tej godziny będziemy zbierać kartki z pieczątkami zdobytymi podczas wyścigu. Po tej godzinie nie będziemy przyjmować zgłoszeń!
6) Losowanie nagród odbędzie się poprzez relację live na Instagramie Salvator Espresso Bar o godzinie 18:00.

Nagrody będzie można odebrać osobiście, w ciągu tygodnia, w godzinach otwarcia kawiarni Salvator Espresso Bar.

Zabawa przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Dziękujemy sponsorom dzięki, którym mamy dla Was całą masę nagród.
Konesso, Pak.In, Coffee Lab
, Hayb Coffee, Story Coffee, Coffee and Sons, Java, Cafe Grano, Dobra-palarnia kawy, Pale Coffee Roasters, Coffeepro.shop, Locoffee.cc


Pełna lista kawiarni biorących udział w Coffee Race Kraków:
1. Wesoła Cafe
2. CUBE
3. Salvator
4. Królowa Przedmieścia
5. Słodko i czule
6. Czyżyk
7. Tworzywo
8. Body
9. Knitted (Przemysłowa)
10. Punkt Coffee&Food
11. Coffee Garden
12. Tartelette
13. Fornir
14. Szklarnia
15. Massolit Bakery & Cafe
16. Busz Kawiarnia