Coffee Race to idea, która powstała dwa lata temu. Początkowo miał być to jeden wyścig w jednym mieście między 15 kawiarniami. Miał być to projekt, który miał przypomnieć, gdzie znajdują się miejsca serwujące kawę najwyższej jakości. W postpandemicznej rzeczywistości miał zaprosić ponownie klientów do lokali, które tego naprawdę potrzebowały. Szybka akcja, jeden dzień — nic więcej. Dzięki Wam na szczęście to się nie udało. Dziękujemy!

Dlaczego się to nie udało? Okazało się, że tak bardzo spodobała się Wam idea odwiedzania kawiarni podczas miejskich „wyścigów” rowerowych, że na jednym evencie się nie skończyło. Do września tego roku (2022 r.) odbyło się 10 edycji w Polsce i jedna w Berlinie, która też okazała się być sukcesem i dowodem na to, że inne miasta w Europie też chcą brać w tym udział.

Dzięki Wam, cyklistom, miłośnikom kawy ludziom otwartym na ciekawe inicjatywy nasz projekt stał się cyklicznym wydarzeniem, które promuje lokalne kawiarnie oraz krajowe palarnie kaw, które tak jak Wy swoją obecnością oni wspierają, sponsorując dla Was nagrody i biorąc udział jako punkty na mapie.

Dziękujemy Wam za wszystko, czym obdarowywaliście nas podczas tych wszystkich dotychczasowych edycji: uśmiechem, dobrą zabawą, zaangażowaniem i słowami, które pozwalają nam działać dalej, bo widzimy, że chcecie nadal brać z nami w tym udział.

Na wstępnie chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym we współtworzenie Coffee Race w poszczególnych miastach, dzięki Wam byłoby to zdecydowanie trudniejsze zadanie. Dzięki wspólnym wysiłkom udaje się kolejny raz tworzyć niezapomniane wspomnienia nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla uczestników.
Kraków: Iga, Ewelina, Michał, Coffee Space
Łódź: Michał, ZaparzMnie
Poznań: Kuba, Guest Coffee Culture, Kasia
Wrocław: Mati,
Trójmiasto: Ignacy
Dzięki artystom, którzy uwierzyli w nasz projekt, mogliśmy cieszyć się pięknymi plakatami, które pomagały nam promować kolejne edycje.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich kawiarni, które brały udział w naszych wydarzeniach. Działając wspólnie, mamy możliwość promocji całej kategorii, jaką jest kawa specialty. Działając razem jako partnerzy, a nie konkurencja budujecie własny biznes i jeszcze większy „tort”, z którego każdemu uda się uszczknąć dla siebie coraz to większy kawałek. Tworząc wspólnie, osiągniemy cel, którym jest przyprowadzenie do kawiarni klientów, którzy będą z dnia na dzień coraz bardziej świadomi i którzy będą chcieli poznawać dalej, czym jest kawa specialty, która dla nas jest tak istotna.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy zaufali nam i dostrzegli potencjał w naszym działaniu. Dzięki Wam mogliśmy obdarowywać naszych uczestników, niewyobrażalną wcześniej (chyba dla nikogo) ilością nagród. Palarniom dziękujemy za te wszystkie paczki, najlepszych jakościowo ziaren, markom producentom sprzętów kawowych za zaparzacze, butelki oraz akcesoria do przygotowywania kaw. Partnerom niekawowym za super torby rowerowe, akcesoria kolarskie i okazane wsparcie przy promocji naszych wydarzeń. Partnerom medialnym za nagłaśnianie naszej idei i szerzenie jej w każdym mieście, do którego udało nam się w tym roku zajrzeć.

Długa ta laurka więc tu już skończymy.
Dziękujemy wszystkim za wszystko i zapraszamy już teraz na edycje przyszłoroczne. Coś mamy takie wrażenie, że sezon 2023 może przynieść równie dużo dobrego co dotychczas a może i jeszcze coś…

Organizatorami są RoastedMag oraz Fat White Coffee Bar

Wszystkie informacje o każdej edycji znajdziecie w zakładce Coffee Race!